Показано с 1 по 7 из 7

Тема: Здраствуйте!Помогите моему хомячку(((

У нас нет ветеринарной клиники, где я могу его показать.
    Ему 1,5 года, всё было хорошо, но уже 3-й день у него один глаз выпячен и покрыт какой-то плёнкой, а другой закрыт.Хомяк лежит неподвижно, ничего не есть и не пьёт, рот приоткрыт. Я ему с поилки даю пить водичку с сахаром, немного пюре яблочного, творога и так он еле язычком шевелит и что-то есть((( Я уже не знаю, что делать и кого спросить. Прошу может вы знаете как это лечится и чем?

Мой хомяк умер((((((
    Что за сайт где никто не помогает и не даёт советы.Судьба таким сайтам - закрытие.....и позор.
    Специалистов полно, а информации мало!!!

Очень жаль вашего хомяка, но и 2 дня назад мы ничем не смогли бы помоч. Это всего лишь форум, а не скорая помощь, и здесь никто не обязан дежурить круглосуточно.
    Чтобы жизнь прошла не даром - стала я ветеринаром!

моему ангорскому хомячку 1,4 лет. неделю назад глаза стали выпуклыми и черными. помыли фурацилином стал выходить гной после этой процедуры он стал более подвижным но продолжает не есть не пить. к вечеру область вокруг глаз опять воспалилась. подскажите пожалуйста чем лечить и что делать?

Боюсь местной обработки будет недостаточно, нужны уколы антибиотика. Глаза промывайте, и мажьте тетрациклиновой мазью.
    Чтобы жизнь прошла не даром - стала я ветеринаром!

High Rated SEO Service Blog

To the guy asking about backlink list for seo, magento ecommerce development, free backlink submission list, social profile creation sites, wordpress web design agency, seo services link building, I highly recommend this top seo website services details or small business web design company, quora backlinks seo, top seo services, 301 redirect backlinks, blog comments backlinks, web and mobile development company, and don't forget this new seo website services info and don't forget seo search engine optimization, quality link building, web maintenance services, website marketing services, cms web development, high quality backlinks free list, and don't forget this top seo website services site which is also great. Also have a look at this top rated seo website services tips alongside all high authority backlinks list 2021, wikipedia backlinks seo, education backlinks, seo reseller services, host website on azure, backlink edu gov, on top of this useful seo website services details not to mention buy backlinks for website, backlink masspings, free profile creation sites list 2020, seo webdesign, dofollow profile creation sites, professional website design company, and don't forget awesome seo website services advice which is also worth a look. I also recommend this useful seo website services url on top of financial website design, seo and link building services, small business seo consultant, no inbound links, bing backlinks, backlinks are, on top of this great seo website services link as well as white label seo company, best free backlink websites, best tier 2 backlinks, high quality backlinks sites, 49000 free backlinks, high quality backlink site list, and don't forget best seo website services urlas well as seo resellers, web page design, web seo, free back link, backlinks to my website, forum link building, which is also great. Finally, have a look at this recommended seo website services details for good measure. Check more Recommended Trash Can Details 7025722

Cool Car Bumper TipsSite

To the man inquiring about zl1 1le front bumper, chevy s10 front bumper, 2005 honda civic front bumper, 2017 nissan sentra bumper, subaru bumper, lamborghini huracan front bumper, I highly recommend this awesome bumper website services link or 2003 lexus es300 front bumper, nissan versa front bumper, 2016 dodge ram 1500 front bumper, 2019 mustang gt front bumper, mk5 golf front bumper, chrysler 200 bumper, alongside all this best bumper website services advice on top of car bumper protection, bmw e39 bumper, 2013 hyundai accent front bumper, land rover discovery front bumper, ford focus back bumper, ford focus bumper, as well as this excellent bumper website services info which is also great. Also have a look at this great bumper website services tips on top of 2003 toyota corolla front bumper, 350z nismo v2, wrx front bumper, e90 m4 style bumper, w202 front bumper, 2018 honda accord front bumper, as well as this best bumper website services details not to mention 2003 chevy tahoe front bumper, infiniti g35 coupe front bumper, q50 rear bumper, 2008 honda accord front bumper, miata rear bumper, 2012 nissan maxima front bumper, on top of excellent bumper website services link which is also worth a look. I also suggest this updated bumper website services url on top of 2006 jeep grand cherokee front bumper, bmw e90 m3 bumper, golf 5 gti front bumper, 2016 nissan altima rear bumper, gtr rear bumper, 2012 nissan sentra front bumper, on top of this top bumper website services blog as well as 2013 nissan sentra front bumper, amg bumper, e60 m tech, lexus is350 front bumper, 2010 toyota prius front bumper, 2005 mustang gt front bumper, and don't forget excellent bumper website services infoalongside all subaru outback bumper, subaru off road bumper, 2013 hyundai genesis coupe front bumper, valance car, maserati ghibli front bumper, 2017 mitsubishi lancer front bumper, which is also great. Finally, have a look at this recommended car bumper url for good measure. Check more Updated Web Design c2bf757